Çiçek Hikayeleri

Terrarium Tasarımında Yapılan Hatalar

Son zamanların en popüler olan aranjman uygulamaları olan terrariumlar son derece şık ve oldukça etkili olan tasarımları ile dikkat çekiyor. Sadece sevdiklerinize armağan olarak değil aynı zamanda kendi ev ya da iş yeri dekorasyonunuz içinde terrarium tasarımları arasından seçim yaparak satın alabilirsiniz.

orkideli geometrik terarum

Terrarium tasarımlarını satın alırken bazı detaylara dikkat etmeniz önerilir. Bu detaylara dikkat ederek beğeni ile satın aldığınız tasarıma yıllar boyu sahip olmanın da avantajını elde edebilirsiniz.

Terrarium tasarım uygulamalarını satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli detay onun hazırlanma çalışmasında yer verilen unsurlardır. Bunun yanında uygulama içinde yer verilen bitkilerin de gelişimleri yavaş olan seçimler ile hazırlanması gerekir.

Terrarium Hazırlanma Aşamasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Terrarium uygulamaları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay hazırlanış aşamalarında yer verilen uygulamalardır. Bazı terrarium tasarımlarında sadece toprak kullanılıyor. Fakat sadece toprak terrarium tasarımı için yeterli değildir.

Toprağın yanında kömür ve çakıl taşlarının da uygulama içinde yer verilmesi gerekir. Kömür sayesinde fanus içinde yer alan nem dengesi elde edilerek çeşitli hastalıklara yakalanma riski azalır. Bunun yanında çakıl taşları da bu nem dengesi için önemlidir. Bu sebep ile sadece toprak ile hazırlanan değil çakıl taşı ve kömür ile hazırlanan uygulamalara yer açmanız önerilir. Aynı zamanda ürün alımında seçilen bitkilere de önem vermeniz gerekir.

Leave a Reply