Çiçek Hikayeleri

Terrarium Tasarımı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Terrarium çalışmaları birçok kişinin ev ya da ofis dekorasyonunda karşımıza çıkan uygulamalardır. Hediye olarak sunulmasının yanında kişiler dekorasyon seçimleri içinde bu ürünler eyer vererek satın alabiliyorlar. Farklı birçok aranjman uygulamasının yer aldığı terrariumlarda esprili olan çalışmaların yanında romantik uygulamaları da görebilirsiniz. Sade ya da oldukça şaşalı olan farklı uygulama detayları ile de sunulmakta olan çalışmalarda ürün alımına yer verirken ise bazı detaylara dikkat etmeniz ürün kullanımı ve uzun ömürlü olması için gereklidir.

perili elma teraryum

Terrarium çalışmaları hazırlanırken sadece üst görsele dikkat ederek alım yapmak yanlış bir tercihtir. Kaliteli bir çalışmada ürün malzemeleri tamamlanır ve bu şekilde sunulur. Toprak yapısı olarak ifade edilen alt kısımda toprağın yanı sıra çakıl taşları ve kömürde yer almalıdır. Bu iki detayın toprak alt yapısında bulunmaması ürünün kullanımında sıkıntı yaşamanıza sebep olacaktır.

Kaliteli Toprak Alt Yapısında Kömür ve Çakıl Taşının Önemi

Kaliteli bri toprak alt yapısının oluşturulmasında temelin atımı ve sonrasında binanın dikilme çalışması gibi terrarium uygulamasında da çakıl taşı, kömür ve toprak sıralamasının gerçekleştirilmesi gerekir. Kömür bitkilerde nem dengesinin oluşarak çeşitli hastalıklara yakalanmasını önlerken çakıl taşları ise nem dengesi ve sulama seçimi için önemli bir detaydır. Bu ürünlerin bulunmadığı çalışmalar ise kısa süre içinde solar ver ilk günkü güzelliğini tamamen kaybeder.

Leave a Reply