Çiçek Bakımı

Terrarium Nasıl Sulanır?

Sevdikleriniz için en güzel hediyelerin başında terrarium uygulamaları geliyor. Yeni bebek için hoş geldin temalı, aşk temalı ya da işkolik olan arkadaşınız için satın alacağını bu değerli hediye az bakım istemesi ve güneş ışınından hoşlanmaması sebebi ile de iyi bir hediye seçimidir.

terrarium

Arkadaşınıza, annenize, sevgilinize hemen hemen herkes için bu değerli ve kolay bakım özelliğine sahip olan seçeneğe yer verebilirsiniz.

Terrarium uygulamalarının her birinde farklı bir dünya farklı bir mesaj yer alıyor. Sevdiklerinize gönderim yaparken dikkat etmeniz gereken sadece bu mesajın uygunluğu olacaktır.

Terrarium Bakımında Budama

Terrarium bakımı ile ilgili olarak yapılması gereken tek şey sulama ve budamadır. Budama işlemi 3 ya da 4 ayda bir yapılabilir. Bu içeklerin büyüme ve kuruma durumunda göre değişim gösterecektir. Sulama işlemi ise oldukça önemlidir.

Terrarium Bakımında Sulama

Terrarium çiçeğinizin uzun süre boyunca sizinle beraber olmasını istiyorsanız doğru sulama tekniğini uygulamanız gerekir. Doğru sulama tekniği fazla sulama değildir. Fazla sulama işlemi terrarium çiçeğinizin ölmesine ve bu dünyanın kısa süre içinde çürümesine yol açacaktır.

Terrarium sulamasında püskürtmeli sulama önerilir. Böylelikle her alan eşit miktarda suyu alacaktır. Sadece toprağının susuz kaldığını düşündüğünüz zaman sulamaya yer açın. Parmağınız ile kontrol yaparak sulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda alt kısmına bakmanız da bu konuda size önemli ipucu verecektir.

Leave a Reply