Çiçek Bakımı Çiçek Hikayeleri

Terrarium Nasıl Kurulur?

Terrarium çiçek uygulaması küçük ve doğa ile iç içe bir dünya yaratma için hazırlanan minyatür bir anın resmedildiği uygulamalardır. Canlı çiçek ve bitkilerin yanı sıra birçok farklı içerik eklenerek canlandırılan bu uygulamada en önemli materyal hayal gücüdür. Hayal gücünüzde nasıl bir dünya yaratmak istediğinizi ya da hangi anınızı ölümsüzleştirmek istediğinize karar vererek başlangıcı yapabilirsiniz.

Hayal gücünüzde yaratığınız ya da yaşadığını bir anı ölümsüzleştirmek için tasarlamak istediğiniz terrarium uygulaması için gerekli olan malzemeler öncelikle fanustur.

Terrarium Yapımı

rubik terrarium

rubik terrarium

En uygun fanus seçimini yapmak yaratacağını dünyayı tasarlamak için son derece önem taşır. Bunun yanı sıra çakıl taşı, kum, kömür ve torf adı verilen zengin mineralle sahip olan toprak sizin için yeterli gelecektir. Eğer tasarımınız içinde kayalar var ise buna uygun taş seçimleri yapabilirsiniz.

Terrarium uygulamasında ihtiyacınız olan ev, insan, çit ve buna benzer malzemeleri de hazırladıktan sonra artık yapım aşamasına geçebilirsiniz.

Hayalinizde fikrinizi oluşturmak en zor olan kısımdır. Sonrasında malzemeleri temin etmeye sıra gelir. En kolay kısmı ise bu malzemeler ile yenidünyanızı oluşturmadı. Yapmanız gererek ilk şey drenaj oluşturması ve herhangi bir hastalığın oluşmasının önüne geçmek için sırasıyla çakıl taşı, kömür ve toprağı fanusa koymanızdır. Yenidünyayı yaratmak için zemin hazırlandıktan sonra artık sıra hayal gücünüzde olan tasarımı bu alana yansıtmaya gelir.

Leave a Reply