Çiçek Bakımı

Terarium Çiçeğinin Anlamı

Latincede toprak anlamına gelen terra ve akvaryum anlamını içeren arrium kelimelerinin birleşiminden türeyen terarium, toprak akvaryumudur. İlginç tasarımlarda hazırlanır ve egzotik çiçekler ile oluşturulur. Klasik çiçek yerine ilgi çekici bir alternatiftir. Özel günlerin dışında da sevdiklerinize gönderebilir, ev ya da işyerine dekoratif etki getirebilirsiniz.

Terarium Tasarımları ve Bakımı

Terarium seçenekleri çok geniştir. Cam fanus, cam saksı ya da kapalı cam kutu içinde tasarlanır. Minyatür bir bahçeyi evinize taşır. İçine ilginç obje ya da aksesuarlar yerleştirilir. Renkli çakıl taşları ve ilginç dekoratif taşlarla hareketlendirilir. Bakıldığı zaman küçük bir minyatür dünyayı hissedersiniz.

terarium

Terarium Bakımında Dikkat Edilecekler

Nemli ve puslu ortamı seven bitkiler için özel tasarlanır. Nemli ortamı sevseler dahi aşırı suyu sevmezler. Çok fazla güneş ışığından ise korumalısınız. Su verirken püskürtmeli sprey şişelerini kullanmalısınız. Cam fanusun temizliğini ise deterjansız nemli bir bez ile yapmalısınız. Kesinlikle gübre verilmez. İki yılda bir toprağını değiştirmeniz yeterlidir. Çürüyen bitkiler temizlenmeli ve gerektiğinde de budama işlemi yapılmalı.

Sukkulent, arapsaçı, eğreltiotu, yosun, kaktüs gibi bitkiler ile hazırlanır. Hobi sevenler için güzel bir uğraştır. Sevdiklerinize göndererek onlara mini bir dünya yaratabilirsiniz. Ev ve işyeri için uygundur. Bakımına dikkat ettiğiniz zaman uzun yıllar sizle yaşar. Özel tasarımlar ile hazırlanan bitkilerin farklı aranjmanlarını görerek bilgi alabilir ve göndereceğiniz siparişin nasıl olacağına karar verebilirsiniz.

Leave a Reply