Çiçek Hikayeleri

Nandina Bonsai Bitkisinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda popüler olan bonsai bakımları evlerde ve iş yerlerinde dekorasyona katkı sunmaktadır. Nandina bonsai bitkisi olarak bilinen bitki ise görselliği ile dikkat çekerek ev ya da iş yerinizin dekorasyonuna da olumlu katkı sunacaktır. Dekorasyon içinde özellikle bir odak noktası yaratmak istiyorsanız Nandina bonsai bitkisini tercih edebilirsiniz.

teraryum-faydalari

Bonsai bitkilerinin genel bakım özelliğine sahip olan Nandina bonsai bitkisinin bakımında sulamaya ve bitki besin takviyelerine dikkat etmeniz önerilir. Bunun yanı sıra ışık alan bir alanda bulunmaktan hoşlanan bitki direk olarak güneş ışığından ise asla hoşlanmaz.

Nandina Bonsai Bitkisinin Sulanması Nasıl Olmalı?

Nandina bonsai bitkisinin toprağının susuz kalması önemli olmak ile birlikte çok sulama da köke zarar verebilir. Bu sebep ile mutlaka toprak nemliliğine dikkat ederek sulama yapmanız tavsiye edilir. Nandina bonsai bitkisi aynı zamanda fısfıs ile duş almaktan hoşlanır. Tüm bitkilerden olduğu gibi bu bitki de ilgi ve sevgi görmekten hoşlanır.

Nandina Bonsai Bitkisini Nereye Konumlandırmalı?

Direk güneş ışığını almaktan hoşlanmayan bitki ışıklı alanda olmayı ister. Bunun ile beraber esintiden de uzak durmak ve hava akımına maruz kalmamayı ister. Tüm bu detaylar ise Nandina bonsai çiçeğinin pencere kenarına konmasına engel olur. Salonunuzda ya da ofisinizde ışık alan fakat esinti olmayan bir yere bonsai bitkinizi konumlandırmanız tavsiye edilir.

Leave a Reply