Çiçek Hikayeleri

Kaynana Dilinin Bakımı

Halk Arasında Kaynana Dili olarak bilinen bitki eskiden Frenk inciri olarak da biliniyordu. Etli yaprak yapısına sahip olan ve gövdesinde dikenleri olan bitki aynı zamanda şifalı olan bitkiler arasında yer alıyor.

crassula teraryum

Kaynana Dili bitkisinin bakımında soğu oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Kış aylarında aldığı soğuk onun yaz ayıdan daha çok gelişmesine ve çiçeklenmesine etki eder.  Mart ve nisan ayları arasında çiçeklenen bitkinin çiçek renkleri ise pembe, kırmızı ve sarı seçimlerinde yer alıyor.

Kaynana Dili Nasıl Çoğaltılır?

Şifa deposu olarak bilinen ve görsel olarak da son derece hoş bir etkiye sahip olan Kaynana Dili çiçeğinin çoğaltılması da son derece kolaydır.

Kaktüslerde olduğu gibi etli yaprağın gövdeden ayrılarak toprağa ekilmesi köklenmenin sağlanması için yeterlidir. Bu toprak seçiminde kumlu ve geçirgen bir tercihe yer vermeniz köklenmenin sağlanmasına etki edecektir. Köklenme sonrasında ise Kaynana Dili bitkinizi artık daha büyük bir saksı ya ekmeniz önerilir. Böylelikle gelişim göstererek kendi sürgünü de vermeye başlayacaktır. Sadece saksı değil bahçede de bakıma uygun olan Kaynana Dili çiçeklenmesine karşın çiçek dönemi uzun sürmez. Son derece güzel olan çiçekleri ile bahçe ya da balkonunuzda hoş bir görselliği kazandıracaktır. Bakımı oldukça kolay olan Kaynana Dili güneş ışığından mutlu olur fakat aşırı sulanmaktan hiç hoşlanmaz. Bu sebep ile sulamaya dikkat etmeniz önerilir.

Leave a Reply