Çiçek Hikayeleri

Hediye Tercihinde Terrarium Aranjmanları

Terrarium uygulamaları hem kolay bakımı hem de şık aranjmanları ile hediye seçimlerinde ilk seçenekler arasında yer alıyor. Farklı şekillerde oluşturulan fanuslar içine konumlandırılan botanik minik bahçeler içinde yaratılan dünya pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Son derece şık olan tasarımlar arasında seçimlerinizi yaparak sevdiklerinize günün anlam ve önemine uygun olarak gönderebilirsiniz.

rubik terrarium

Sevdiklerinizin doğum günleri, hoş geldin bebek, evlilik yıl dönümü, sevgililer günü ve daha birçok özel gün tebriklerinde terrarium aranjman seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Uzun yıllar boyunca dekorasyonlarına da katkı sağlayacak olan bu aranjmanları aynı zamanda kendiniz içinde sipariş verebilirsiniz.

Terrarium Bakımı Nasıl Yapılır?

Terrarium bakım uygulaması en kolay olan seçimler arasında yer alıyor. Direk gün ışığına maruz kalmaması ve düzenli olarak sulanması ile uzun yıllar boyu minik botanik bahçeniz sizinle olacaktır.

Sulama işleminde çok fazla suyun verilmemesi ve mümkün ise püskürtme özelliğine sahip olan sulama kapı ile gerçekleştirilmesi önerilir. Sulama zamanının ayarlanmasında ise önemli olan faktör fazla ya da az sulamaya yer vermemektir. Bu anlamda terrarium dibinin gözle kontrolü ya da toprağının el ile kontrol edilmesi yeterli olacaktır.

Terrarium aranjmanınızda bulunan bitkilerin zaman içinde büyümeleri sebebi ile budanmaları ve hastalığın oluşup oluşmadığının da kontrol edilmesi gerekir. Bu işlemlere dikkat etmeniz durumunda yıllar boyu sahip olacağınız ve dekorasyonunuzda yer alacak botanik minik bahçeye sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply