Çiçek Bakımı

Evlerde Terrarium Çiçeği Kullanılır mı?

Dar ağızlı, mantar kapaklı yuvarlak şişeler, birkaç küçük eğrelti otu ve diğer yeşillikler içinde mutlu bir şekilde büyüyen bitkiler ya da küçük bir vazoda pencere kenarında veya havalı bir küre içerisinde muhteşem görünen egzotik bitkiler, terrariuma örnektir. Onları, az bakım gerektiren, ancak cazip bir görsel kullanmak isteyen modern bir iç mekân tasarımında görebilirsiniz.

Terrarium Modası ve Günümüzde Yükselen Trendi

Terrarium uzun bir tarihe sahipken, devam eden bir trendin parçasıdırlar. Günümüzde insanlar yaşam alanlarını güzelleştirmek için ev dekoruna giderek daha fazla zaman ve para harcıyor ve terrariumlar kesinlikle bu kategoriye giriyor. Terrarium elbette evlerde kullanılır ve aslında pek çoğu zaten ev dekorasyonu için düzenlenir.

Terrariumlar, uzun geçmişlerine ek olarak son yıllarda daha çok popülerlik kazandı; başlangıçta 1970’lerde bir ev dekoru çılgınlığı olsa da, bu kapalı bahçeler günümüzde istikrarlı bir modadır. El yapımı dekorasyon türünün en güzel objelerinden olan bu küçük botanik bahçeleri, düşük maliyetli olmaları ve bakım gerektirmemeleri nedeni ile tercih edilirken, evlere küçük ve etkili bir görsellik sunar. Hâlihazırda sahip olduğunuz diğer zanaat ürünlerine kıyasla terrariumların maliyeti nispeten nominaldir. Minimal boyutta olan pek çok modeli rahatlıkla taşınabilir. Ayrıca terrariumlar tamamen özelleştirilebilir. İsterseniz kendi minyatür bahçenizi oluşturabilirsiniz, öğrenmesi kolaydır ve bunun için sanatçı olmanız gerekmez.

Terrariumlar, yaşayan sanat eseri oldukları için harikadır. Gerçekten küçük bir bardakta büyülü bir manzara yaratılabilir.

 

Leave a Reply