Çiçek Hikayeleri

Crassula Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda bakımı kolay olan bitkiler ev ve iş ortamlarında kendilerine daha çok yer bulmanın avantajına sahip oldu. Bu avantaj sadece bitkiler için de değildir. Bitkilerin sunduğu doğanın gücü pozitif bir enerji ile birlikte yaratıcılığınıza olumlu etki ederken ortamın da enerjisini etkiler. Aynı zamanda dekorasyona da katkı sağlama özelliği de bulunur. Kolay bakım özelliği ile bilinmesinin yanında bulunduğu ortama bereketi ve şansı getirdiğine inanılan Crassula çiçeği, halk arasında para çiçeği olarak da bilinir.

Çok fazla bakım istememek ile birlikte bakım detaylarında yapılan hatalar ile bitkinin ölmesine sebep olabilirsiniz. Yanlış ya da hatalı sulama tekniği, ısı dengesizliği gibi birçok durum bitkinin ölümüne sebep olabilir. Bu sebep ile kolay bakım özelliğine sahip olsa da detaylara dikkat etmeniz önerilir.

Sulama

Kolay bakım özelliği ile bilinen bitkinin en temel kolaylığı haftada bir sulamaya yer verilmesidir. Bu sulamada ise toprağın her yanının ıslandığından emin olmanız önerilir.

Güneş

Güneşten yararlanmaktan hoşlanan bitki karanlık alanlarda olmaktan çok fazla haz almaz.

Isı

Crassula çiçeği bitkisi soğuğa maruz kalmayı istemez. Hatta fazla soğuk ile temas etmesi ölmesine sebep olabilir. Bu neden ile kış aylarında dikkat etmeniz önerilir.

Saksı Değişimi

Saksı değişiminde sadece bir büyük boya sahip olan seçime yer verirken toprağının kuru olmasına önem vermeniz tavsiye edilir.

Leave a Reply